پیکسـی!

قالب چند منظوره پیکسی، یکی از بهترین و بی نظیرترین قالب های وردپرسی است که تاکنون منتشر شده است، با قالب پیکسی دیگر نگران حال و هوای سایتتان نباشید!

تلفــن: 09120000000

عکاسی از بچه‌ها در رده های مختلف سنی

  • توسط مدیر سایت
  • جمعه، ۸ فروردین ۱۳۹۹
  • ۰ دیدگاه

عکاسی از بچه‌ها

 در رده سنی دو تا دوازده سال یکی مورد دیگر از موضوعاتی است که باید در رابطه با آن اطلاعات لازم را داشته باشید. اخیراً در مورد مراحل مخصوص برای گرفتن عکس‌های زیبا از نوزادان و کودکان صحبت کردیم، بااین‌حال تأکید می‌کنیم که همیشه باید دو عامل را در نظر داشته باشید:

  1. راهنمای سه‌گانه برای عکاسی از بچه‌ها در رده سنی دو تا دوازده سال
  2. مراحل رشد نوزاد

آتلیه عکاسی نوزاد

برای کودکانی که کمی بزرگ‌تر هستند (بیایید آن‌ها را با اصطلاح بسیار فنی “بچه‌ها” صدا کنیم) مشکلات و فرصت‌های مختلفی داریم! قبل از اینکه به این موارد برسیم، بگذارید بپرسیم: چه زمانی نوزاد بچه می‌شود؟ خب، بیایید قراردادی بگوییم وقتی‌که از پوشک گرفته می‌شوند. چه زمانی بچه سنش خیلی بالا می‌رود؟ وقتی نوجوان می‌شوند! (این بیشتر کنایه دارد. وقتی از نوجوانان می‌خواهید عکس بگیرید، معمولاً به مجموعه‌ای از توانایی‌های مختلف نیاز دارید.) پس موضوع این مقاله عکاسی از بچه‌ها در رده سنی دو تا دوازده سال است.

آتلیه عکاسی کودک

اولین نکته‌ ای که باید به خاطر داشته باشید این است که، هنوز هم باید با راهنمای سه‌گانه شروع کنید. اگر از آن‌ها مطمئن نیستید، برای مشاهده گام دستورالعمل‌ها مقاله‌های سایت استدیووروجک را مطالعه نمایید. در هر صورت، راهنمای سه‌گانه بسیار ساده و واضح هستند. (حداقل وقتی آن‌ها را بفهمید واضح هستند!). خلاصه آن‌ها اینجا است: همان‌طور که با دوربین به سوژه خود یعنی عکاسی از بچه‌ها در رده سنی دو تا دوازده سال نگاه می‌کنید، این سه سؤال را از خود بپرسید:

راهنمای ۱: سوژه عکاسی من چیست؟ به‌عبارت‌ دیگر، می‌خواهم از چه چیز عکس بگیرم؟
راهنمای ۲: چگونه می‌توانم روی سوژه فوکوس کنم؟ به‌عبارت‌دیگر، چگونه می‌توانم سوژه را در دیده بیننده قرار دهم؟
راهنمای ۳: چگونه می‌توانم ساده عکاسی کنم؟ به‌عبارت‌دیگر، چگونه می‌توانم هر چیزی که را که حواس بیننده را از سوژه پرت می‌کند، حذف کنم یا از بین ببرم؟

نوزادان روز خود را با خوابیدن، نشستن و خزیدن می‌گذرانند، درحالی‌که بچه‌ها حرکت می‌کنند و اغلب درحرکت دائمی هستند. مهم‌تر از همه، بچه در دنیایی پر از شادی کشف و باور زندگی می‌کند. این‌ ها حسی است که می‌خواهید ذر عکاسی از بچه‌ها در رده سنی دو تا دوازده سال با دوربین آن را ضبط کنید.

آتلیه عکاسی کودک

چیزی که بچه‌ها را برای دوربین خاص می‌کند این است که آن‌ها هنوز یاد نگرفته‌اند تا از آن بترسند. آن‌ها در مقابل دوربین مانند هر زمان دیگری طبیعی به نظر می‌رسند. (به‌ هرحال، به این دلیل عکاسی از بچه‌ها در رده سنی دو تا دوازده سال فرق دارد: آن‌ها معمولاً جلوی لنز خیلی خجالتی و خودآگاه هستند.)

یکی از بهترین روش‌ها برای عکاسی از کودکان در آتلیه کودک این است که وقتی مشغول انجام کاری هستند، از آن‌ها عکس بگیرید. مانند: بازی کردن با اسباب‌ بازی‌ ها یا نواختن پیانو یا وقتی برای اولین بار در استخر وحشت‌زده هستند یا وقتی حیوان خانگی را بغل می‌کنند.

علاوه بر شگفتی آن‌ ها از جهان اطراف شان، همچنین می‌توانید وقتی با بچه‌های بزرگ بازی می‌کنند از آن‌ها عکس بگیرید. فراموش نکنید اولین روز مدرسه از آن‌ها عکس بگیرید، می‌خواهید این لحظه را برای همیشه ثبت کنید.

و اگر کودک در دنیای خود به لباس‌ها و تغییر قیافه باور دارد، از این مزیت استفاده کنید و آن‌ ها را روی فیلم بیاورید (عکس بگیرید). چه چیزی این عکس از “پلیس” را بسیار جذاب می‌کند؟ البته لباس، آرایش و نگاه احمقانه همگی کمک می‌کنند. اما به چیزهای دیگر نیز توجه کنید. توجه کنید که عکس چگونه راهنمای سه‌گانه را برآورده می‌کند: سوژه واضح است. با نزدیک شدن به سوژه، آن را در معرض دید قرار می‌دهیم، واقعاً نزدیک! و کاری می‌کنیم فقط سوژه دیده شود. و چون چیز دیگری در قاب نیست که حواس ما را از صورت و خنده احمقانه‌ اش پرت کند، ساده‌سازی را انجام داده‌ایم. عکاسی از بچه‌ها در رده سنی دو تا دوازده سال راحت است اگر آن ها را به حال خود رها کنیم و بگذاریم همان گونه که دوست دارند رفتار کنند.

نکاتی که باید به آن توجه کنید

اول، از نزدیک شدن نترسید. معمولاً، هرچه نزدیک‌ تر بهتر. فقط به‌ اندازه کافی نشان دهید تا موقعیت را واضح کنید. در این مورد، نشان روی سینه و کلاه او را می‌بینیم. واضح است که لباس پلیس پوشیده است. حداقل پلیس سیرک!

دوم اگر بچه شما دلقک یا مقلد است، با آن بروید! او احتمالاً نوجوانی خجالتی و بزرگ‌سالی خودآگاه خواهد شد. از مزیت این لحظه استفاده کنید تا از روح واقعی دختر یا پسر عکس بگیرید.

آتلیه عکاسی کودک

سوم، ساده‌سازی را فراموش نکنید. گرفتن عکس‌ های زیبا یا شیک از کودک آسان است و از شلوغی پس‌ زمینه خیلی چشم‌پوشی نکنید. نه! قبل از عکاسی با دوربین به اطراف نگاه کنید. به دنبال عوامل حواس‌پرتی باشید. چون احتمالاً سوژه نزدیک مرکز است و در صورت امکان باید وسط بماند و دور لبه‌های قاب را ببینید. این‌ ها مناطقی است که اغلب نادیده می‌گیریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سالن عقد